Aktualności

2021-09-15

wydarzenia

Debata o stanie UE 2021 (SOTEU 2021): jak oglądać?

Czym jest debata o stanie Unii Europejskiej?
Debata o stanie Unii Europejskiej odbywa się we wrześniu każdego roku. Przewodnicząca lub Przewodniczący Komisji Europejskiej wygłasza w Parlamencie Europejskim orędzie oraz omawia z europosłami działania KE w ostatnim roku, plany na kolejny rok i wizję przyszłości.


Debata jest to okazja do zademonstrowania odpowiedzialności Komisji Europejskiej przed demokratycznie wybranymi przedstawicielami obywateli UE - posłami do Parlamentu Europejskiego, jedynej instytucji UE wybieranej w wyborach bezpośrednich. Eurodeputowani wezmą pod lupę prace KE i dopilnują, aby kluczowe troski Europejczyków zostały uwzględnione.

Gdzie oglądać debatę?
Debatę będzie można obejrzeć na żywo na stronie internetowej PE w środę 15 września od godz. 9.00. Tłumaczenie ustne będzie dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych UE – wystarczy wybrać odpowiedni język. Debata transmitowana będzie z tłumaczeniem na polski na  Facebooku i Twitterze.

Można też dołączyć do dyskusji na Linkedinie i Instagramie za pomocą hashtagu #SOTEU.
Zdjęcia i filmy z wydarzenia będą dostępne w centrum multimedialnym Parlamentu.

KOD EMBED / IFRAME

Jeśli chcą państwo, zamieścić live stream na swojej stronie internetowej z jednego z najważniejszych wydarzeń Parlamentu Europejskiego zamieszczamy tutaj kod embed transmisji z tłumaczeniem na język polski.

 

załączniki