II Europejska Gra Miejska- najnowsze informacje

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi II Europejskiej Gry Miejskiej!

Europejska Gra Miejska to idealna zabawa stworzona dla młodych ludzi, ucząca pracy w zespole,  kreatywności, pobudzająca wyobraźnię samych uczestników. Gra terenowa  to niezwykła rozrywka, w której „planszą” jest  samo miasto z kolei graczami są osoby dla których dedykowana jest Gra. Gracze muszą rozwiązywać zagadki i przechodzić przez kolejne zadania w określonym czasie. Stawiamy na różnorodność zadań, a gracz ma się wyłącznie świetnie bawić!

Zatem Przyłącz się do GRY!

 

Najważniejsze informacje:

1. start- godz. 9 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, finał- ok. godz. 13 na kieleckim Rynku

2. II Europejska Gra Miejska została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce pana Bogdana Wenty

3. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Kielce i Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

4. wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Polskie Radio Kielce i Echo Dnia, zaś opiekunem medialnym wydarzenia jest TVP3 Kielce

 

Cel gry:

Europejska Gra Miejska organizowana jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Kielce, który od 2013 roku prowadzony jest przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jej celem jest popularyzacja wiedzy nt. Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji europejskich i wykorzystania funduszy unijnych w województwie świętokrzyskim. To także  uczenie w wyjątkowej, aktywnej formie Dnia Europy. Celem zaplanowanej Gry jest również poznanie przez uczniów miasta i regionu, jego historii oraz związanych z nim ciekawostek. Poprzez udział w inicjatywie uczniowie świętokrzyskich szkół podstawowych będą mogli przekonać się również jak efektywnie wydatkowane przez samorząd środki unijne zmieniły nasze otoczenie. Europejska Gra Miejska to doskonała okazja do uczczenia Dnia Europy oraz okrągłej, XV rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uczestnicy:

Gra przeznaczona jest dla drużyn składających się z uczestników należących do szkół podstawowych (klasy IV-VII).  Każda drużyna zgłaszana przez szkołę powinna mieć wyznaczonego opiekuna. Na trasie zaplanowano punkty kontrolne, gdzie na uczestników będzie czekać zadanie do wykonania. Uczniowie będą poruszać się zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na mapkach. 

 

Punkty kontrolne:

  • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kielce,
  • Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii sp. z o.o.,
  • Muzeum Historii Kielc
  • Muzeum Zabawek i Zabawy
  • Regionalne Centrum Wolontariatu
  • Polskie Radio Kielce
  • Galeria Echo Kielce
  • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kielcach

 

Zapraszamy także do odwiedzenia Facebooka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Kielce- https://www.facebook.com/EDKielce/ gdzie publikujemy najnowsze informacje dotyczące Gry, w tym:

- wydarzenie II EGM- https://www.facebook.com/events/440205500080132/

- post dot. II EGM- https://bit.ly/2L8Z4Km

 

Wszelkie informacje publikowane na naszej stronie internetowej- http://europedirect-kielce.szpp.eu/home w zakładce “Wydarzenia”  (http://europedirect-kielce.szpp.eu/ii-europejska-gra-miejska-juz-9-maja). Wydarzenie można także śledzić za pomocą hasztagów #KielceDzienEuropy #EGMKielce.

 

Do pobrania:

1. Regulamin EGM

2. Oświadczenie opiekuna drużyny

3.Zezwolenie na publikację wizerunku

4.Formularz zgłoszeniowy