Nasze działania

 

LEKCJE EUROPEJSKIE

 Flagowym obszarem działalności i aktywności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Kielce są Lekcje europejskie.PIEED Kielce serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli i inne osoby zajmujące się edukacją europejską do skorzystania z oferty organizacji i przeprowadzenia zajęć dla różnorodnych grup odbiorców.

Lekcje europejskie Punktu to nie typowa pogadanka na temat UE ale unikalna, ciekawa odmiana nauki, która poszerza horyzonty, skłania do przemyśleń, przekazuje wiedzę i zachęca do dalszego poszukiwania informacji nt. europejskie. Tematyka organizowanych zajęć  jest różnorodna i obejmuje szeroki wachlarz informacji oraz  wszystkie obszary działania Unii Europejskiej jako organizacji międzynarodowej. Każda z Lekcji europejskich jest konstruowana tak by zaciekawiała uczestników. Nasze lekcje łączą naukę z zabawą, nie tylko ze względu na unikalny charakter spotkań ale także ze względu na sposób prowadzenia i interesujące treści. Wykwalifikowani pracownicy Punktu w interesujący, zrozumiały, przystępny sposób przekazują wiedzę na temat Zjednoczonej Europy, Instytucji Unii Europejskich i samej Unii Europejskiej: jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych, znanych Europejczyków.

Pokazujemy jakie szanse i perspektywy Unia Europejska daje swoim obywatelom.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu  wszystkich zainteresowanych zamawianiem bezpłatnych lekcji europejskich.

Polecamy także scenariusze lekcji europejskich do wykorzystania przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych:  http://lekcjaeuropejska.euin.pl/

 

EUROPEJSKA GRA MIEJSKA 

Celem Europejskiej Gry Miejskiej jest popularyzacja wiedzy nt. Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji europejskic i wykorzystania funduszy unijnych w województwie świętokrzyskim

9 maja 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman wygłosił przemówienie, w którym po raz pierwszy została przedstawiona koncepcja integracji europejskiej. To wydarzenie jest świętowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej jako Dzień Europy.

PIEED Kielce zorganizował dwie edycje wydarzenia - w roku 2018 i 2019 (relacja tutajtutaj.)

 

O BIZNESIE PRZY KAWIE

Spotkania odbywają się w Kielcach, w swobodnej atmosferze, co ma zachęcić i ośmielić uczestników do dyskusji z zaproszonymi ekspertami.

Organizacja spotkania odbywa się we współpracy z siecią Enterpise Europe Network i /lub ekspertami z Early Warning Europe i /lub Bussiness Europe i/lub Team Europe. Spotkanie podzielone jest  na dwie części:  wystąpienie gościa specjalnego – eksperta oraz dyskusję, serię pytań, wymianę poglądów. Spotkania będą miejscem wymiany poglądów osób działających na rzecz zatrudnienia, wzrostu gospodarczego i inwestycji na poziomie lokalnym i regionalnym.

Relację znajdziesz np. tutaj.

 

KONFERENCJA KIELECKA Z CYKLU WYZWANIA ROZWOJOWE POLSKI W EUROPIE

Co roku, na przełomie maja i czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach współorganizujemy konferencję z cyklu Wyzwania Rozwojowe Polski w Europie.

 

Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct-Kielce organizują konferencję "Wyzwania rozwojowe Polski w Europie", której częścią jest Dialog Obywatelski z udziałem dr Marka Prawdy, dyrektora PKE w Polsce.

 

W roku 2020 będziemy realizować także autorskie, nowe cykle spotkań i warsztatów. Szczegóły już niebawem!

 

Co roku PIEED Kielce włącza się także w spotkania i wydarzenia organizowane przez inne podmioty. Bierzemy udział m.in. w

1. Dialogiach Obywatelskich

2. Spotkaniach z cyklu Rozprawy o Europie Młodzieżowe Rozprawy o Europie

3. Turnieju Charytatywnym im. Izy Domagały

4. Dniach Otwartych Funduszy UE

5. Konkursie  Cudzynowice- Unijny Krąg

6. Akademickich Targach Pracy

7. festynynach z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek i innych!