Olimpijski FINAŁ "Gwiezdny Krąg" 17-18.06

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Parlament Europejski Biuro w Polsce oraz sieć Europe Direct w Polsce serdecznie zapraszają uczniów, nauczycieli, studentów, pracowników naukowych, samorządowców i wszystkich zainteresowanych obywateli UE do bezpośredniego uczestnictwa w debatach związanych z XVI edycją Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg", które będą transmitowane na żywo poprzez internetowe kanały komunikacji (kanał You Tube).

Debata 17.06.2021 r. godz. 11:00 – 13:30 (Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku): Czy powiązanie dostępności funduszy UE z przestrzeganiem zasady praworządności jest dobrym rozwiązaniem (argumenty za i przeciw)?

Gala wręczenia nagród 18.06.2021 r. godz. 10:00 – 12:30 i towarzysząca gali debata ekspercka (Urząd Miejski w Słupsku): Praworządność w Polsce i w Unii Europejskiej.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest największym konkursem w Polsce związanym z edukacją europejską. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży szkół średnich, jest jedynym konkursem organizowanym przez instytucje Unii Europejskiej. Od lat finał Olimpiady odbywa się w Słupsku, a uczestniczy w nim dziesięciu najlepszych uczniów z całej Polski. Elementem każdego finału jest debata uczestników, która odbywa się w formule „debaty prezydenckiej” oraz debata ekspercka która odbywa się podczas gali finałowej. W tym roku wydarzenie będzie transmitowane na żywo z wykorzystaniem internetowych kanałów komunikacji.