Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet 2021

EUROPE DIRECT Kielce uczestniczył w wydarzeniu w ramach Światowego Dnia Przedsiebiorczości Kobiet zorganizowanego przez Urząd Miasta Kielce.

W ramach wydarzenia odbył się panel ekspercki, debata oraz warsztaty dla studentek Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z kobietami sukcesu ze świętokrzyskiego rynku pracy. Wydarzenie pod hasłem „Kompetencje kluczowe w biznesie” odbyło się w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK ul. Uniwersytecka 7 w Kielcach. Organizatorem wydarzenia było Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora, Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, współorganizatorem AKademickie Biuro Karier UJK zaś Partnerami Świętokrzyski Zwiazek Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Stowarzyszenie Forum Pracodawców. 

Dzięki zaproszeniu punkt EUROPE DIRECT Kielce mógł przedstawić studentkom różnych kierunków studiów swoją misję i cele przyświecajace działalności jedynego w regionie punktu sieci zarządzanej przez Komisję Europejską. Studentki zostały poinformowane o działałności punktu jak również przekazano im najnowsze publikacje dotyczące działąń Unii Europejskiej. 

W spotkaniu uczestniczyli prezydent Kielc Bogdan Wenta i zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór. O swoich doświadczeniach w biznesie opowiadały przedsiębiorcze kobiety z Kielc: Paulina Kulina - Agencja marketingowa Designum, Dorota Nawrotek - Obszar Rozwoju, Daria Malicka - Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK, Lidia Kowalska - Rodoexpert, które podzieliły się swoimi doświadczeniami biznesowymi. Debatę poprowadziła Magdalena Fudala - Freelancer Public Relations.

Spotkanie było idealaną okazją do wysłuchania szeregu doświadczeń jakie napotkały na swojej drodze do sukcesu czy też do samorealizacji wszystkie panelistki prowadzące swoje biznesy. Oprócz zachęt do spełniania marzeń, inwestowania w siebie, ciągłego uczenia sę i bycia otwartym na zmiany w toku rozmów powzięto hasło przyświecające Unii Europejskiej "Zjednoczona w różnorodności" - do którego odniesiono właśnie to wydarzenie: mimo różnic między kobietami, marzeniami, możliwościami należy słuchać siebie aby dążyć do swoich celów, słuchać pozostałych graczy rynku i być taką konkurencją, która dzięki poszanowaniu działajac wspólnie odnosi korzyści.

Po debacie odbyły się warsztaty mentoringowe:

„Jesteś marką” – prowadząca: Daria Malicka
„Jak przekuć pasje w biznes” – prowadząca: Lidia Kowalska
„Kompetencje kluczowe w biznesie” – prowadząca: Dorota Nawrotek

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet - Women’s Entrepreneurship Day (WED), jedna z największych na świecie inicjatyw na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet. Dzień ten przypada na 19 listopada i obchodzony jest w 144 krajach, po raz trzeci w Polsce. Organizatorom i Partnerom dzięujemy za zaproszenie i  możliwość szerzenia informacji o Unii Europejskiej.