Wydarzenia

 • 2018-07-30

  wydarzenia

  Europejska Gra Miejska 2018

  Uczniowie szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego wezmą udział w grze miejskiej, która zostanie rozegrana na ulicach Kielc w czwartek 10 maja. W ten sposób Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce włącza się w obchody tegorocznego Dnia Europy. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Polskie Radio Kielce oraz "Echo Dnia". Partnerem jest również Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

   

 • 2018-05-21

  wydarzenia

  Olgierd Łukaszewicz gościł w Kielcach

  Uwielbiany przez widzów, a szczególnie damską część publiczności Olgierd Łukaszewicz gościł w poniedziałek, 21 maja Kielcach.

  Niezapomniany Albert Starski z kultowego filmu Seksmisja spotkał się z kielczanami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, by mówić o Unii Europejskiej.

  Wcześniej zjadł zdrowy obiad w restauracji 7 Pokoi. - Końcówkę swojego życia postanowiłem poświecić na organizację ludzi, którzy myślą podobnie jak ja – mówił do widowni wypełnionej głównie kobietami ceniony aktor, który na koncie ma ponad 100 dużych ról w poważnych produkcjach telewizyjnych i filmowych.

  – Chyba straciliśmy instynkt obywatelski w rozróżnianiu co jest w interesie Polski, a co nie. Powinniśmy dziękować Unii Europejskiej za solidarność z Polską – mówił odnosząc się do bieżącej polityki kraju.