Wydarzenia

 • 2021-07-09

  wydarzenia

  II edycja konkursu "Świętokrzyskie wakacje z Syriuszem"

  Rozbudzenie zainteresowań historią, tradycjami i walorami turystycznymi regionu oraz promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w tym funkcjonowania instytucji europejskich i wykorzystania funduszy unijnych to główne cele II edycji konkursu „Świętokrzyskie wakacje z Syriuszem”.

 • 2021-06-25

  wydarzenia

  Konferencja prasowa K. Złotowskiego nt. zwalczania barier pozataryfowych i niepodatkowych

  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na konferencję prasową posła do PE Kosmy ZŁOTOWSKIEGO, sprawozdawcy raportu dot. zwalczania barier pozataryfowych i niepodatkowych na rynku UE.

 • 2021-06-17

  wydarzenia

  Akademia Europejska dla nauczycieli

  W imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Akademii Europejskiej.

 • 2021-06-17

  wydarzenia

  Konkurs artystyczny "Europejski Zielony Ład w Polsce"

  Serdecznie informujemy, iż Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie artystycznym „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

 • 2021-06-15

  wydarzenia

  Olimpijski FINAŁ "Gwiezdny Krąg" 17-18.06

  Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Parlament Europejski Biuro w Polsce oraz sieć Europe Direct w Polsce serdecznie zapraszają uczniów, nauczycieli, studentów, pracowników naukowych, samorządowców i wszystkich zainteresowanych obywateli UE do bezpośredniego uczestnictwa w debatach związanych z XVI edycją Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg", które będą transmitowane na żywo poprzez internetowe kanały komunikacji (kanał You Tube).

 • 2021-06-11

  wydarzenia

  Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych "Dzień Sąsiedztwa UE – razem dla wspólnej przyszłości"

  W dzisiejszych czasach ze względu na pandemię COVID-19 obowiązują nas wszystkich różne środki ograniczające, mające na celu ochronę naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Niestety powiększają one dzielący nas dystans. Aby pokonać dzielące nas kilometry proponujemy zaangażowanie się we wspólną inicjatywę - zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie polegającym na nagraniu krótkiego filmu. Celem konkursu jest zebranie pomysłów i przemyśleń na temat przyjaźni oraz tolerancji w UE.

 • 2021-06-11

  wydarzenia

  Szkoła Europejska 2021 - zapraszamy młodzież do udziału

  Ruszył nabór do trzeciej edycji Szkoły Europejskiej. W projekcie mogą wziąć udział studenci i uczniowie szkół średnich w wieku 18-24 lat. Tym razem zajęcia odbędą się w formule online jesienią br. Inicjatywa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Europejskiej Akademii Dyplomacji ma poszerzać wiedzę na temat wspólnoty oraz prezentować możliwości rozwoju kariery w instytucjach unijnych.

 • 2021-06-01

  wydarzenia

  Wieńczące obchody Dnia Europy - GRA MIEJSKA

  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na przygodową, europejską i w pełni bezpieczną grę miejską pt. „KIERUNEK- EUROPA”, wieńczącą tegoroczne obchody Dnia Europy! Wyjątkowa rozgrywka odbędzie się równolegle w czterech miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku w sobotę 12 czerwca br.

 • 2021-05-27

  wydarzenia

  DEBATA OXFORDZKA "EKOLOGICZNY STYL ŻYCIA TO CHWILOWA MODA"

  Nasz Punkt EUROPE DIRECT Kielce objął patronatem Debatę Oxfordzką zatytułowaną "Ekologiczny styl życia to chwilowa moda", którą organizuje dr hab. prof. UJK Magdalena Tomala z Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 • 2021-05-21

  wydarzenia

  Wykład Ambasadora Marka Prawdy "Unia Europejska po pandemii- iść wolniej i zmienić kierunek"

  Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz Team Europe zapraszają na wykład Ambasadora Marka Prawdy "Unia Europejska po pandemii - iść wolniej i zmienić kierunek".