Wydarzenia

 • 2021-05-17

  wydarzenia

  Debata on-line: Unia równości dla osób LGBTIQ

  17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. Z tej okazji Komisarz UE ds. równości Helena Dalli zaprezentuje pierwszą w historii UE Strategię na rzecz równości osób LGBTIQ na lata 2020 -2025.

 • 2021-05-17

  wydarzenia

  Cykl 10 „ROZMÓW O EUROPIE”

  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, we współpracy z ośrodkiem dialogu i analiz THINKTANK, zaprasza na cykl debat skierowanych do szerokiej publiczności, o sprawach dotyczących każdego Polaka.

 • 2021-05-14

  wydarzenia

  Zaproszenie na wydarzenie on-line: "Zarządzanie ładem międzynarodowym w XXI wieku. Rola Europy"

  W imieniu Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i Prawniczego Koła Naukowego Lege Artis zapraszamy na spotkanie: „Zarządzanie ładem międzynarodowym w XXI wieku. Rola Europy".

 • 2021-05-10

  wydarzenia

  Konferencja na temat przyszłości Europy: inauguracja w Strasburgu

  W Strasburgu uroczyście zainaugurowano proces będący zastosowaniem w praktyce demokracji uczestniczącej, wdrożony wspólnie przez Parlament, Radę i Komisję. W Dniu Europy 2021 r. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się inauguracja Konferencji na temat przyszłości Europy.

 • 2021-04-27

  wydarzenia

  Cykl 10 „ROZMÓW O EUROPIE”

  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, we współpracy z ośrodkiem dialogu i analiz THINKTANK, zaprasza na cykl debat skierowanych do szerokiej publiczności, o sprawach dotyczących każdego Polaka. Cykl 10 „ROZMÓW O EUROPIE” rozpoczniemy dyskusją o sektorze zdrowia, który ma dziś kluczowe znaczenie dla nas wszystkich:

 • 2021-04-22

  wydarzenia

  Dialog Obywatelski "Pandemia dezinformacji"

  Jak demaskować fake newsy? Dlaczego w nie wierzymy? Czym grozi dezinformacja o COVID-19? Na te i inne pytania podczas Dialogu Obywatelskiego online 26 kwietnia br. odpowiedzą wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, socjolog dr. Tomasz Sobierajski, Piotr Świtalski z Komisji Europejskiej oraz Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga „Crazy Nauka”.

 • 2021-04-22

  wydarzenia

  Konferencja w sprawie przyszłości Europy: uruchomienie wielojęzycznej platformy cyfrowej

  Zarząd Konferencji w sprawie przyszłości Europy, w którego skład wchodzą przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej, uruchamia wielojęzyczną platformę cyfrową Konferencji w sprawie przyszłości Europy i zaprasza obywateli UE do wniesienia wkładu w kształtowanie przyszłości zarówno swojej, jak i całej Europy. Platforma dostępna jest w 24 językach, dzięki czemu obywatele z całej Unii mogą dzielić się i wymieniać pomysłami i poglądami podczas wydarzeń online.

 • 2021-04-01

  wydarzenia

  Konferencja on -line: Europejski Zielony Ład - szanse i wyzwania dla regionu świętokrzyskiego

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce oraz Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Kielcach zapraszają do udziału w konferencji online: Europejski Zielony Ład - szanse i wyzwania dla regionu świętokrzyskiego. Europejski Zielony Ład to plan działania na rzecz zrównoważonej gospodarki Unii Europejskiej. To szansa na lepszy dostęp do instrumentów wspierających proces nieuchronnych przemian, także dla regionu świętokrzyskiego i jego mieszkańców. Nadchodząca transformacja powinna być jednak sprawiedliwa społecznie - nie eliminować z rynku pracy, a stwarzać nowe możliwości obywatelom. Porozmawiajmy o szansach i wyzwaniach dla regionu świętokrzyskiego w kontekście zielonej transformacji.

 • 2021-03-11

  wydarzenia

  Bezpłatny webinar: Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu

  Ośrodek Enterprise Europe przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: „Fundusze w ramach Europejskiego Zielonego Ładu”, które odbędzie się 18 marca 2021 roku. Webinarium poprowadzi dr hab. Bożena Ryszawska – profesor na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Stworzyła Green Team odpowiedzialny za zieloną transformację Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest także certyfikowanym liderem Climate Reality Project oraz członkiem networku klimatycznego w Polsce.

 • 2021-03-08

  wydarzenia

  Pociąg czy samolot. Mobilność po pandemii.

  Komisja Europejska w Polsce organizuje wraz z Przystankiem IDEA i Open Eyes Economy wydarzenie Pociąg czy samolot? Mobilność po pandemii – dyskusja online. Porozmawiamy o polskim transporcie kolejowym, szansach na jego rozwój, zagrożeniach oraz przyszłości kształtowanej przez pandemię COVID-19.