Wydarzenia

 • 2021-02-02

  wydarzenia

  Konkurs wiedzy o prawie Unii Europejskiej

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk oraz Katedra Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na Konkurs wiedzy o prawie Unii Europejskiej skierowany do studentów  uczelni wyższych na  kierunkach: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, europeistyka.
   

 • 2021-01-28

  wydarzenia

  Publikacje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach!

  W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach dostępne są najnowze publikacje o tematyce unijnej. 

 • 2021-01-20

  wydarzenia

  Zaproszenie na warsztaty on - line dotyczące miejskiej mobilności

  Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby na drugie z cyklu warsztatów poświęconych Europejskiemu Zielonemu Ładowi pt. „Zrównoważona mobilność miejska”.

 • 2021-01-08

  wydarzenia

  Warsztaty Fundacji Schumana "Solidarność ma znaczenie"

  Polska Fundacja im. Roberta Schumana pragnie zaprosić Państwa do współpracy przy projekcie pt. “Solidarność ma znaczenie”. W jego ramach organizowane są spotkania lokalne (od 15 do 30 osób), mające formę warsztatów i interaktywnych dyskusji, prowadzone przez współpracujących z Fundacją trenerów i ekspertów. Tematem spotkań są wartości europejskie, polityka spójności oraz obecność Unii Europejskiej w danym regionie. Czas trwania wydarzenia to 90 minut - może ono zostać zorganizowane dla wybranej przez Państwa grupy, lub też mieć charakter bardziej otwarty. 

 • 2021-01-08

  wydarzenia

  Europa o klimacie - program dla nauczycieli klas 4-8

  Serdecznie zapraszamy do udziału w programie pt.: „Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie”, który pokazuje, jak włączać aktualne i istotne zagadnienia ekologiczne do zajęć szkolnych. Do programu zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych (klasy IV-VIII), prowadzących zajęcia z geografii, matematyki, języka polskiego lub godzinę wychowawczą. Bezpłatnie oferujemy webinarium, zajęcia warsztatowe i materiały dydaktyczne. Program realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). 

 • 2021-01-05

  wydarzenia

  Brexit: zaproszenie na wykład prof. Adama Łazowskiego

  Zapraszamy na wykład prof. Adama Łazowskiego nt. aktualnych aspektów prawnych i politycznych Brexitu. Ze względu na szczególną aktualność tematu zachęcamy do udziału i dyskusji.

 • 2020-12-14

  wydarzenia

  Unia, jakiej nie znacie

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą - Unia, jakiej nie znacie. Materiał edukacyjny został przygotowany przez pracowników Europe Direct Kielce i jest bezpłatny do pobrania. 

 • 2020-12-02

  wydarzenia

  Weź udział w debacie o przyszłości Europy!

  Masz 16-26 lat? Uważasz, że młodzi ludzie powinni współdecydować o sprawach europejskich? Weź udział w DEBACIE O PRZYSZŁOŚCI EUROPY!

 • 2020-12-01

  wydarzenia

  Nagroda im. Sacharowa 2020: wywiady z laureatami

  Uroczystość wręczenia tegorocznej Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli dla demokratycznej opozycji na Białorusi odbędzie się w południe, 16 grudnia.

 • 2020-11-18

  wydarzenia

  Wpływ Europejskiego Zielonego Ładu na funkcjonowanie firm - ankieta

  Zdanie obywateli UE jest ważnym elementem, bez którego nie może dojść do skutecznej transformacji energetycznej - prosimy o wypełnienei ankiety Wpływ Europejskiego Zielonego Ładu na funkcjonowanie firm.