Zaproszenie na uroczystą inaugurację działalności EUROPE DIRECT Kielce

EUROPE DIRECT Kielce ma przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie inaugurujące działalność jedynego w naszym województwie punktu sieci EUROPE DIRECT. Uroczysta inauguracja organizowana przez EUROPE DIRECT Kielce zaplanowana jest na 26.08.2021 r. o godz. 11:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

EUROPE DIRECT Kielce działa nieprzerwanie od stycznia 2013 roku, realizując działania mające na celu dostarczanie mieszkańcom województwa świętokrzyskiego sprawdzonych informacji o Unii Europejskiej. Działania Punktu skupiają się na promowaniu aktywnego obywatelstwa europejskiego oraz działaniach, których celem jest zwiększenie świadomości europejskiej wśród wszystkich odbiorców naszych działań.

Sieć informacyjna EUROPE DIRECT jest zarządzana i współfinansowana przez Komisję Europejską. W jej skład wchodzą lokalne Punkty EUROPE DIRECT, stanowiące jedno z najważniejszych narzędzi komunikacyjnych UE z obywatelami na poziomie lokalnym. Dostarczają informacji i odpowiadają na pytania związane z Unią Europejską.

Wydarzenie inaugurujące działalność jedynego w naszym województwie punktu EUROPE DIRECT Kielce będzie doskonałą okazją do dyskusji z europarlamentarzystami naszego regionu na temat przyszłości małych regionów w Unii Europejskiej a zarazem zabraniem głosu w ogólnoeuropejskiej debacie, która odbywa się w ramach „Konferencji w sprawie przyszłości Europy”.

R.S.V.P. do 23.08.2021 r. na adres: europedirect-kielce@wp.pl  lub tel. 41 344 50 01