Bezpieczeństwo firmy w sieci-spotkanie z przedsiębiorcami.

Obowiązek ochrony danych i jego konsekwencje dla bieżącej działalności przedsiębiorstw, bezpieczeństwo firmy w sieci - zabezpieczenie i skutki ataku hakerskiego oraz wyzwania sztucznej inteligencji, były głównymi tematami kwietniowego spotkania z cyklu „O biznesie przy kawie”.

Na zaproszenie Europe Direct Kielce, którego instytucją prowadząca jest Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan – Lidia Kowalska – właścicielka RODOEXPERT - na kwietniowym spotkaniu z cyklu „O biznesie przy kawie” omówiła z zaproszonymi przedsiebiorcami zagadnienia dot. ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa. 

Lidia Kowalska - inspektorka ochrony danych osobowych i ekspertka z zakresu zagrożeń cybernetycznych, podzieliła się swoją praktyczna wiedzą i doświadczeniami w pracy z przedsiębiorstwami. Wskazała m.in. na istniejące rodzaje zabezpieczeń danych osobowych w przedsiębiorstwach i omówiła wymagane procedury w firmie w tym zakresie. Ważną częścią spotkania było zapoznanie naszych gości z zagadnieniem cyberbezpieczeństwa: przedstawienie najczęstszych błędów użytkowników, rodzajów zabezpieczeń danych w sieci, zagrożeń dla firm, ale także osób fizycznych, jako użytkowników internetu. Spotkanie miało silny akcent edukacyjny – wciąż niewiele się mówi jakie możliwości, ale i zagrożenia niesie obecność w sieci. Lidia Kowalska zwróciła także uwagę na zjawisko sztucznej inteligencji – ukazała ciekawe przykłady jej aktywności w sieci oraz coraz powszechniejsze fake newsy.

Dziękujemy Lidii Kowalskiej za inspirujące i ciekawe spotkanie. W dobie ery cyfrowej uświadamianie i edukowanie użytkowników sieci jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa.

 

Update cookies preferences