O nas

EUROPE DIRECT Kielce rozpoczął swoją działalność w styczniu 2013 roku, jako jeden z polskich punktów działających w ramach europejskiej sieci Europe Direct.

Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, punkt EUROPE DIRECT Kielce realizuje działania, których celem jest dostarczanie mieszkańcom Województwa Świętokrzyskiego rzetelnych informacji z zakresu wszystkich dziedzin działalności Unii Europejskiej (w tym integracji europejskiej, traktatów unijnych, rynku pracy w UE, możliwości korzystania ze szkoleń i stypendiów unijnych, podejmowania i kontynuowania edukacji w innych krajach europejskich). Działania Punktu skupiają się na promowaniu aktywnego obywatelstwa europejskiego oraz działaniach, których celem jest zwiększenie świadomości europejskiej wśród odbiorców naszych działań.

Punkt EUROPE DIRECT w Kielcach jest członkiem sieci EUROPE DIRECT w Polsce, która z kolei jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziałuw debatach na temat przyszłości UE.

Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska. Można się z nami skontaktować, jeżeli masz pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE lub jeśli chcesz się zaangażować w wydarzenia dotyczące przyszłości UE. 

Nasza oferta skierowana jest również do szkół: robimy dla nich prezentacje, prowadzimy dyskusje dotyczące UE i dostarczamy publikacje Unii Europejskiej. 

Obywatele korzystają z wszystkich naszych usług nieodpłatnie.

Należy pamiętać, że nie oferujemy doradztwa prawnego, nie zajmujemy się też interpretowaniem przepisów UE.

Więcej informacjii na temat ośrodków w panstwach członkowskich UE, w tym w Polsce, można znaleźć tutaj.

Wejdź tutaj: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Update cookies preferences