Nasze działania

EUROPE DIRECT 

 

LEKCJE EUROPEJSKIE

 Flagowym obszarem działalności i aktywności EUROPE DIRECT Kielce są Lekcje europejskie. EUROPE DIRECT Kielce serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli i inne osoby zajmujące się edukacją europejską do skorzystania z oferty organizacji i przeprowadzenia zajęć dla różnorodnych grup odbiorców.

Lekcje europejskie Punktu to nietypowe pogadanki na temat UE. Spotkania te to ciekawa odmiana nauki, która poszerza horyzonty, skłania do przemyśleń, przekazuje wiedzę i zachęca do dalszego poszukiwania informacji związanej z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Tematyka organizowanych zajęć  jest różnorodna i obejmuje szeroki wachlarz informacji oraz  wszystkie obszary działania Unii Europejskiej jako organizacji międzynarodowej. Każda z lekcji europejskich jest konstruowana tak by zaciekawiała uczestników. Podczas naszych spotkań nauka jest łączona z zabawą, nie tylko ze względu na unikalny charakter spotkań, ale także ze względu na sposób prowadzenia i interesujące treści. Wykwalifikowani pracownicy Punktu w interesujący, zrozumiały i przystępny sposób przekazują wiedzę na temat zjednoczonej Europy, instytucji unijnych i samej Unii Europejskiej: jej podstawowych symboli, historii powstania, języków urzędowych. Pokazujemy także, jakie szanse i perspektywy Unia Europejska daje swoim obywatelom.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu  wszystkich zainteresowanych zamawianiem bezpłatnych lekcji europejskich.

Polecamy także scenariusze lekcji europejskich do wykorzystania przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych. Publikacja "Temat Europa. Scenariusze lekcji Europejskich" są do pobrania tutaj.

 

 

 

EUROPEJSKA GRA MIEJSKA 

Celem Europejskiej Gry Miejskiej jest popularyzacja wiedzy nt. Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji europejskich i wykorzystania funduszy unijnych w województwie świętokrzyskim.

9 maja 1950 roku francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman wygłosił przemówienie, w którym po raz pierwszy została przedstawiona koncepcja integracji europejskiej. To wydarzenie jest świętowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej jako Dzień Europy.

Europejska Gra Miejska jest sztandarowym wydarzeniem Punktu, który w ten sposób włącza się w obchody Dnia Europy. Jej celem jest popularyzacja wiedzy na temat Unii Europejskiej - ciekawa formuła wydarzenia umożliwia zdobywanie wiedzy w ciekawy i niesztampowy sposób, łącząc zabawę na świeżym powietrzu z walorami edukacyjnymi. 

EUROPE DIRECT Kielce zorganizował dwie edycje wydarzenia - w roku 2018 i 2019 (relacja tutajtutaj.)

 

O BIZNESIE PRZY KAWIE

Spotkania odbywają się w Kielcach, w swobodnej atmosferze, co ma zachęcić i ośmielić uczestników do dyskusji z zaproszonymi ekspertami.

Spotkania podzielone są na dwie części: wystąpienie gościa specjalnego – eksperta oraz dyskusję, serię pytań, wymianę poglądów. 

Gośćmi wydarzeń są eksperci sieci Enterpise Europe Network, Early Warning Europe, Bussiness Europe czy Team Europe. 

Spotkania są miejscem wymiany poglądów osób działających na rzecz zatrudnienia, wzrostu gospodarczego oraz inwestycji na poziomie lokalnym i regionalnym. Podczas wydarzeń podkreślana jest rola Unii Europejskiej, jako organizacji wspierającej przedsiębiorczość i lokalny biznes. Poruszane tematy są bliskie nie tylko osobom prowadzącym działalność gospodarczą, ale też osobom interesującymi się tematyką gospodarczą.

Relację z wydarzeń znajdziesz m.in. tutaj.

 

 

KONFERENCJA KIELECKA Z CYKLU WYZWANIA ROZWOJOWE POLSKI W EUROPIE

Co roku, na przełomie maja i czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach współorganizujemy konferencję z cyklu Wyzwania Rozwojowe Polski w Europie. 

Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i EUROPE DIRECT Kielce co roku organizują konferencję Wyzwania rozwojowe Polski w Europie, której częścią jest Dialog Obywatelski z udziałem dr Marka Prawdy, dyrektora PKE w Polsce.

Konferencja jest wydarzeniem podczas ktorego dochodzi do spotkania ekspertów, naukowców, pzedstawicieli organziacji pozarządowych, lokalnych polityków i środowiska studenckiego. 

 

 

Co roku EUROPE DIRECT Kielce włącza się także w spotkania i wydarzenia organizowane przez inne podmioty. Bierzemy udział m.in. w

1. Dialogiach Obywatelskich,

2. Spotkaniach z cyklu Rozprawy o Europie Młodzieżowe Rozprawy o Europie,

3. Dniach Otwartych Funduszy UE,

4. Konkursie  Cudzynowice- Unijny Krąg,

6. Akademickich Targach Pracy organizowanych przez Akademickie Biuro Karier UJK,

7. Festynynach z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek i innych!

 

O naszych działaniach na bieżąco informujemy na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia oraz na naszym profilu na Facebooku. 

 

Update cookies preferences