EUROWYBORY, PROSZĘ JA CIEBIE!-17.11.2023r.

Zapraszamy organizacje młodzieżowe i młodzieżowych radnych na spotkanie EUROWYBORY, PROSZĘ JA CIEBIE! 17 listopada br.

Cała Polska zastanawia się, co się stało, że nagle 71% młodych ludzi w wieku 18-29 wzięło udział w ostatnich wyborach parlamentarnych.

EUROPE DIRECT Kielce wychodzi naprzeciw potrzebie rozmowy o udziale młodych w kolejnych wyborach i chce zachęcić Was - MŁODZI do większej aktywności także w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których udział wzięło tylko 27% młodych osób. Słabo. Trzeba poprawić.

Zapraszamy organizacje młodzieżowe oraz młodych ludzi z regionu na spotkanie „EUROWYBORY-PROSZĘ JA CIEBIE!”, w ramach którego wspólnie zastanowimy się nad przestrzenią naszego obywatelskiego wpływu i wagą, jaką ma nasz jeden głos. Pomyślimy o tym, czy warto czy  też nie warto głosować i jak podtrzymać rodzące się przekonanie młodzieży, że udział w wyborach nie jest tylko dla boomersów. Chcielibyśmy też wspólnie wypracować pomysły na kampanię profrekwencyjną dla młodzieży.Prowadząca warsztat Barbara Zamożniewicz to blogerka z bogatym doświadczeniem aktywnej pracy na rzecz młodzieży!

Po warsztacie będzie rzadka okazja do porozmawiania z eurodeputowanymi z naszego regionu. Będziecie mogli zadać pytania o pracy w europarlamencie, o tym jak nasz głos oddany na konkretnego europosła przekłada się na naszą codzienność.

Spotkanie odbędzie się w dniu 17 listopada br. w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach o godz.10:00.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 listopada br. telefoniczne pod numerem: 41 344 50 01 oraz emailem: europedirect-kielce@wp.pl