Aktualności

2021-03-17

wydarzenia

Młodzi o przyszłości Europy

Masz od 13 do 30 lat? Interesujesz się sprawami Unii Europejskiej i chcesz dowiedzieć się więcej o jej priorytetach politycznych? Zapisz się na spotkanie online i zabierz głos w dyskusji o przyszłości Europy!
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają młodzież w wieku od 13 do 30 lat do uczestnictwa w spotkaniach online. Podczas tych spotkań – przy udziale ekspertów z różnych dziedzin – wspólnie wypracujemy rekomendacje dotyczące kierunków rozwoju Europy. To ważny obywatelski głos młodych, wpisujący się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.


 

Cykl spotkań zakłada cztery 2-godzinne sesje online, podczas których rozmawiać będziemy o najważniejszych europejskich wartościach i priorytetach, m.in.: o demokracji, praworządności, prawach człowieka, klimacie, zdrowiu, gospodarce i pracy.

Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części – edukacyjnej i deliberatywnej. Część edukacyjna to spotkanie z ekspertami w danej dziedzinie, które pozwoli na zdobycie wiedzy i poznanie zagadnienia. Druga część to dyskusja z uczestnikami wokół tematu spotkania, której efektem będzie sformułowanie i spisanie wniosków i opinii młodych. Wnioski następnie zostaną przekazane Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Polsce.

Na spotkania PKE w Polsce zaprasza młodych aktywistów i liderów, członków młodzieżowych rad gmin i powiatów, młodzieżowych sejmików województwa oraz wszystkich młodych obywateli, którym zależy na przyszłości Europy.

Spotkania odbywają się na platformie Zoom. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja i limit miejsc (według kolejności zgłoszeń).

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z Fundacją Civis Polonus
e-mail: lukasz.dembinski@civispolonus.org.pl
tel. 664 036 632

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

24.02.2021 r., godz. 17:00
Na drodze do zielonego dobrobytu. Jak rozwijać gospodarkę bez degradacji środowiska?
Dowiedz się więcej o spotkaniu
Kliknij tu i zarejestruj się


25.03.2021 r., godz. 17:00
Demokratyczna Unia Europejska, czyli w jaki sposób (młodzi) obywatele i obywatelki mogą współtworzyć Europę
Dowiedz się więcej o spotkaniu Kliknij tu i zarejestruj się na spotkanie
kwiecień 2021 r. – szczegóły wkrótce
maj 2021 r. – szczegóły wkrótce


Projekt finansowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

załączniki