Spacer z Syriuszem

Spacer z Syriuszem po Kielcach z blogerem Jakubem Juszyńskim z tymrazem.pl - z historią, edukacją i uśmiechem

W ramach naszej działalności informacyjno-edukacyjnej zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Spacerze z Syriuszem, który odbył się 11 czerwca br. Nasza propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a w wydarzeniu wzięły udział zorganizowane grupy uczniów i uczennic z trzech szkół podstawowych:

  • Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach,

  • Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach,

  • Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy.

Wraz z Jakubem Juszyńskim – blogerem i twórcą podróżniczej strony TymRazem.pl – zabraliśmy uczestników na pełen ciekawostek spacer po Kielcach. Przechadzając się ulicami miasta, wspólnie odkrywaliśmy, jak wiele zmieniło się dzięki wsparciu funduszy unijnych. Nasz przewodnik z pasją opowiadał o historii i współczesności miasta, pokazując uczestnikom archiwalne zdjęcia i pocztówki. 

Po spacerze zaprosiliśmy wszystkich uczestników do naszego biura EUROPE DIRECT Kielce przy ul. Warszawskiej 25/4. Opowiedzieliśmy o tym, czym się zajmujemy jako część europejskiej sieci informacyjnej – jak wspieramy mieszkańców regionu świętokrzyskiego w zdobywaniu wiedzy o Unii Europejskiej i korzystaniu z jej możliwości. Nie zabrakło również naszego wyjątkowego gościa – Syriusza, sympatycznej maskotki Unii Europejskiej, który towarzyszył nam w czasie tej lekcji na temat naszych działań połączonych z działalnością Unii Europejskiej. Na zakończenie przygotowaliśmy krótki quiz wiedzy o UE – uczestnicy świetnie poradzili sobie z pytaniami, a najbardziej aktywni otrzymali drobne upominki.

To był dzień pełen radości, edukacji, ciekawych rozmów i wspólnych zdjęć z Syriuszem. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Wami odkrywać, jak fundusze unijne realnie zmieniają nasze otoczenie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom, nauczycielkom oraz naszemu przewodnikowi za obecność i zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach z Europą w tle!

Update cookies preferences