Zapraszamy na wydarzenie "18 lat Polski w UE"

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie 18 lat Polski w UE, które odbędzie się 28 maja o godzinie 10.00

 

Punkt EUROPE DIRECT Kielce objął patronatem honorowym wydarzenie - 18 lat Polski w UE, organizowane przez europosła Adama Jarubasa. W tym roku świętujemy 18 lat członkostwa w Unii Europejskiej i jesteśmy przekonani, że siłą napędową różnych projektów, również na arenie międzynarodowej, jest młodzież. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 28 maja na Karczówce. Podczas eventu spotkamy się z Maciejem Zakrockim, znanym dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą, który zna Europę jak mało kto. Przez wiele lat relacjonował pracę struktur europejskich jako korespondent TVP i chętnie odpowie na pytania o naszą europejską dojrzałość. Następnie poznamy  Joannę Warechę, dziennikarkę, aktywistkę, dokumentalistkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, która poprowadzi specjalną edycję  Warsztatownii. Zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona!

Plan wydarzenia:

Godz.10.00

Rozmowa z Maciejem Zakrockim - spotkanie otwarte dla wszystkich.
Świętowanie jubileuszu 18 lat obecności Polski w UE do dobry moment, żeby postawić sobie pytania o naszą europejską "dojrzałość" - na ile potrafimy wykorzystywać szanse związane z integracją i wspólnie stawiać czoło problemom. Naszemu gościowi, który przeprowadził setki wywiadów z najważniejszymi politykami europejskimi zadamy pytania o to jak ocenia obecną kondycję UE, pozycję Polski, a także o kulisy najważniejszych momentów, które zdecydowały o obecnym kształcie Europy

Godz.13.00

Warsztat "Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu" - Joanna Warecha 
W trakcie trwania warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się czym jest mocna strona, ale też ...jak ograniczenia przekuć w sukces. W każdym człowieku drzemie talent, umiejętność, które mogą zmienić życie każdego z nas, ale ważne jest to, że mogą zmienić nie tylko najbliższe otoczenie, ale całe regiony. Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak zmienić świat na lepszy, sprawiedliwszy i bezpieczniejszy? Czy bez młodego pokolenia jest/będzie to możliwe? W czasie warsztatu nie zabraknie dobrej zabawy, ciekawych ćwiczeń, wiedzy i energii, której wszyscy potrzebujemy.