Aktualności

2018-09-07

wydarzenia

Dialog Obywatelski w Bukowcu

O europejskim dziedzictwie i roli regionów w budowaniu tożsamości kulturowej porozmawiają uczestnicy Dialogu Obywatelskiego z Wicedyrektorką Generalną Komisji Europejskiej ds. Komunikacji, Sixtine Bouygues.



Wydarzenie odbędzie się 8 września w Bukowcu, w Kotlinie Jeleniogórskiej i ze względu na transgraniczny charakter Dolnego Śląska, Sixtine Bouygues będzie dyskutować

z przedstawicielami środowisk kultury z Czech, Niemiec i Polski.

 

Data: sobota 8 września 2018 r., godz. 14.00


Miejsce: Stodoła Artystyczna przy ul. Robotniczej 9 w Bukowcu


Wstęp na Dialog Obywatelski jest bezpłatny ale prosimy o rejestrację do piątku 7 września 2018 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.


W Dialogu Obywatelski Regiony, Tożsamość, Przenikanie Kultury, razem z Sixtine Bouygues udział wezmą:

 

Prof. Matthias Theodor Vogt - Dyrektor Saksońskiego Instytutu Infrastruktury Kulturalnej (DE)


Ewa Filipp - Wicedyrektorka Opery Wrocławskiej (PL)


Aleksander Kaczorowski - eseista, dziennikarz, tłumacz, (PL)


dr Radka Denemarkova - pisarka, eseistka, tłumaczka, (CZ)


Spotkanie poprowadzi Szymon Sikorski.

Goście porozmawiają o europejskim dziedzictwie, roli kultury w budowaniu tożsamości europejskiej regionów i roli przygranicznych regionów Czech, Polski i Niemiec w budowaniu tożsamości kulturowej mieszkańców pogranicza.

Całe wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski, czeski, niemiecki i polski.

Po Dialogu, o godzinie 17:00 uczestnicy zostaną zaproszeni do obejrzenia inscenizacji "Fidelio" Ludviga Van Beethovena w wykonaniu Opery Wrocławskiej pod batutą jej dyrektora- Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego.

Spotkanie będzie częścią wydarzenia "Jesień ze sztuką w Bukowcu", poświęconego historii regionu, organizowanego przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Dialog Obywatelski z Wicedyrektorką Generalną ds. Komunikacji Komisji Europejskiej, Sixtine Bouygues, odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które stanowią część obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego świętowanego w całej Unii Europejskiej w 2018 roku.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie.

Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Od początku Komisji Junckera odbyło się w sumie ponad 860 debat obywatelskich w różnych częściach UE, w tym ponad 60 w Polsce. W 2018 Polska jest najaktywniejszym organizatorem dialogów obywatelskich.

Organizatorem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Regionalne KE we Wrocławiu.

 

źródło: https://ec.europa.eu/poland/events/180908/_cd_Bouygues_pl

 

załączniki

Update cookies preferences