Linki

 

 

EUROPA.EU  jest internetowym portalem Unii Europejskiej, stworzonym z myślą o użytkownikach i zaprojektowanym zgodnie ze zobowiązaniem instytucji Unijnych do otwartości i przystępności. Portal ten jest kluczowym narzędziem za pomocą, którego obywatele informowani są o swoich prawach, polityce UE, ustawodawstwie, możliwościach zatrudnienia i o wielu innych aspektach mających wpływ na ich codzienne życie.

Obywatele kontaktują się z EUROPE DIRECT Kielce., w celu zadania pytań, konsultacji, zgłoszenia swoich uwag. Poniżej znajduje się lista z odnośnikami do istotnych informacji dostępnych poprzez stronę EUROPE.EU .

Poprzez portal EUROPA.EU dotrzeć można również do innych europejskich instytucji

O UE - sieci, informacje, porady

 Sieć Europe Direct oferuje obywatelom cztery bezpłatne usługi:

Centralny punkt kontaktowy Europe Direct, działający na terenie całej Unii, udziela informacji na temat wszystkich kwestii związanych z UE - przez telefon oraz drogą mailową.

Biura Europe Direct działają jako lokalne punkty kontaktowe. Dostarczają informacji i odpowiadają na pytania związane z Unią Europejską. Odpowiedzi udzielane są bezpośrednio i uwzględniają lokalne uwarunkowania. Odpowiednio przeszkolony personel organizuje również spotkania informacyjne w szkołach oraz debaty z udziałem lokalnych i regionalnych polityków, a także reprezentuje UE np. podczas targów. Dzięki ponad milionowi pytań, które każdego roku są kierowane do punktów informacyjnych, unijni decydenci mają również okazję poznać potrzeby i obawy obywateli.

Centra Dokumentacji Europejskiej promują wiedzę i badania naukowe na temat integracji UE. Oferują szeroki zbiór publikacji na tematy europejskie oraz zachęcają środowiska naukowe, by włączyły się w debatę na temat Europy.

Team Europe, trzecia sieć informacyjna działająca pod szyldem Europe Direct, to grupa ekspertów współpracująca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Tworzą ją specjaliści zajmujący się wieloma aspektami polityki europejskiej – prawnicy, ekonomiści, politolodzy, historycy, socjologowie. Członkowie TE uczestniczą w debatach i konferencjach, biorą udział w programach radiowych i telewizyjnych. Zainteresowane instytucje i organizacje mogą zwracać się do nich, aby uzyskać ekspercką wiedzę lub analizę na konkretny temat.

Więcej:

https://ec.europa.eu/poland/sites/poland/files/docs/komisja_europejska.pdf

Update cookies preferences