UROCZYSTA INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI EUROPE DIRECT KIELCE

Zapraszamy na uroczytą inaugurację działalności EUROPE DIRECT Kielce - jedynego punktu ogólnopolskiej sieci EUROPE DIRECT w województwie świetokrzyskim. Już 26.08.2021 r. o g. 11:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpoczniemy nasze wydarzenie.

 

W Polsce funkcjonuje wiele sieci i punktów informacyjnych, których zadaniem jest informowanie obywateli o sprawach związanych z Unią Europejską. Prowadzą je zarówno instytucje Unii Europejskiej jak i polskie. Nasz punkt EUROPE DIRECT Kielce należy do ogólnoeuropejskiej sieci EUROPE DIRECT zarządzanych i finansowanych przez Komisję Europejska.

Naszą działalność rozpoczeliśmy w styczniu 2013 roku. Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską, w województwie świetokrzyskim powstał jedyny tego rodzaju punkt, którego instytucją prowadzącą jest Świetokrzyski Związek Pracodawców Prywatnyh Lewiatan.

Punkt EUROPE DIRECT w Kielcach jest członkiem sieci Europe Direct w Polsce, która z kolei jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości Unii Europejskiej. Działania Punktu koncentrują się głównie na dostarczaniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego rzetelnych informacji z zakresu wszelkich dziedzin działalności Unii Europejskiej oraz na promowaniu aktywnego obywatelstwa europejskiego.

W związku z naszą długoletnią działalnością jako jedyny punkt w regionie mamy ogromną przyjemność zaprosić mieszkańców województwa świetokrzyskiego na uroczystą inaugurację działalności EUROPE DIRECT Kielce na lata 2021-2025, które odbedzie się już 26.08.2021 r. (czwartek) w Filharmonii Świętokrzyskiej o godz. 11:00. Na uroczystości przybliżymy naszą misję, opowiemy o planie działań na bieżący rok oraz zaprezentujemy cele sieci EUROPE DIRECT.

Wydarzenie będzie również możliwością do dyskusji z europarlamentarzystami, którzy zabiorą głos w ramach "Konferencji w sprawie przyszłości Europy" a skupią się na tematyce przyszłości w małych regionach.
 
 
Zobacz wiecej o sieci