Aktualności

 • 2018-11-16

  aktualnosci

  Spotkanie z dr Markiem Prawdą - "Polska w Unii Europejskiej. Co dalej?"

  Serdecznie Zapraszamy na spotkanie  28.11 godz. 18.00 z Dr Markiem Prawdą w Salonie Publicystyki Umiarkowanej. Wstęp wolny

 • 2018-11-16

  aktualnosci

  Olimpiada Gwiezdny Krąg II etap za nami

  II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg

 • 2018-11-13

  aktualnosci

  Zaproszenie na spotkanie - Early Warning Europe

  Szanowni Państwo,

  w imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce oraz Enterprise Europe Network przy Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii  zapraszamy na wyjątkowe i jedyne w Kielcach spotkanie z ekspertami europejskiego projektu Early Warning Europe.

   

 • 2018-11-13

  aktualnosci

  Nasze lekcje europejskie

  We wrześniu, październiku, listopadzie br Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Kielce zorganizował lekcje europejskie na temat dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej, dla dzieci ze szkół podstawowych w Chmielniku, Nowej Słupi, Rudkach, Starej Słupi i Jeziorka.

 • 2018-11-08

  aktualnosci

 • 2018-11-06

  aktualnosci

  SELFIE czyli jak cyfrowa jest Twoja szkoła?

  Platforma SELFIE to narzędzie, które ma pomóc ocenić szkołom jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w procesie uczenia się. Jego inauguracja odbyła się w warszawskim IX Liceum im Hoffmanowej. – SELFIE umożliwia nauczycielom i uczniom wyrażenie poglądów i może odegrać ważną rolę w dostosowywaniu szkolnictwa do ery cyfrowej – ocenił komisarz Tibor Navracsics.

 • 2018-11-06

  aktualnosci

  Konsultacje w sprawie przyszłości Europy

  Przywódcy UE dążą do tego, aby Europa przynosiła rzeczywiste rezultaty w kwestiach, które mają największe znaczenie dla społeczeństwa. Zobacz, jak możesz aktywnie pomóc w kształtowaniu przyszłości Unii Europejskiej.

 • 2018-10-29

  aktualnosci

  Polska, Unia i przyszłość Europy

  "Polska w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania" – to tytuł publikacji, którą pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce przygotowali eksperci sieci Team Europe.

 • 2018-10-26

  aktualnosci

  Erasmus+: będę europejskie szkoły wyższe

  Ruszył nabór wniosków od instytucji, które zamierzają uczestniczyć w programie Erasmus+ w przyszłym roku. O finansowanie mogą starać się podmioty publiczne lub prywatne działające w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. W 2019 r. Komisja Europejska przewiduje 3 mld euro na inwestycje w młodych Europejczyków oraz w utworzenie europejskich szkół wyższych.

 • 2018-10-24

  aktualnosci

  Komisja Europejska chce zawalczyć o środowisko bez odpadów z tworzyw sztucznych

  Ponieważ ilość szkodliwych odpadów z tworzyw sztucznych w morzach i oceanach rośnie w zastraszającym tempie, Komisja Europejska proponuje wprowadzenie nowych unijnych przepisów dotyczących 10 produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, które najczęściej zaśmiecają europejskie plaże i morza, jak również zagubionych i porzuconych narzędzi połowowych.