Aktualności

 • 2019-03-19

  aktualnosci

  Marzec miesiącem Eurolekcji!

  Marzec można śmiało nazwć miesiącem Eurolekcji- po Szkole Podstawowej w Wolicy, Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach przyszedł czas na Gózd. 

 • 2019-03-18

  aktualnosci

  Łatwo podróżuj po Unii Europejskiej

  Twoją pasją są podróże? Doskonale! Obywatelstwo UE pozwala bez przeszkód podróżować, uczyć się i pracować w dowolnym innym kraju UE. Traktat z Schengen zniósł kontrole graniczne między 26 krajami Europy, więc możesz łatwo przemieszczać bez okazywania paszportu ani dowodu tożsamości. 

 • 2019-03-15

  aktualnosci

  W I LO w Busku Zdroju z warsztatami "Pierwszy raz głosuję"

  14 marca w I Liceum Ogólnokształacącym w Busku Zdroju odbyły się warsztaty z cyklu "Pierwszy raz głosuję".

 • 2019-03-13

  aktualnosci

  #EUandME- jakie prawa mają konsumenci?

  Każdy z nas ma jakąś pasję: od uprawiania sportu po podróże, od surfowania po Internecie po ratowanie świata. Mieszkanie w Unii Europejskiej daje niekończące się możliwości robienia tego, co kochasz – bez względu na to, dokąd Cię to zawiedzie. Przepisy i inicjatywy UE pomagają uwolnić Twój potencjał, a także stanowią inspirację, ponieważ dają narzędzia do realizowania pasji.

 • 2019-03-12

  aktualnosci

  Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach

  Czas na kolejne Eurolekcje! Tym razem gościliśmy w Szkole Podstwowej nr 27 w Kielcach. 

 • 2019-03-11

  aktualnosci

  Polityka spójności na lata 2021-2027 - inwestycyjne cele strategiczne dla Polski

  Marc Lemaître, Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz Joost Korte, Dyrektor Generalny ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego w Komisji Europejskiej zaprezentowali  w Warszawie inwestycyjne cele strategiczne dla Polski w ramach polityki spójności na lata 2021-2027.

 • 2019-03-08

  aktualnosci

  Sprawozdanie Komisji Europejskiej na temat równości kobiet i mężczyzn w UE

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Komisja Europejska opublikowała sprawozdanie na temat równości kobiet i mężczyzn w UE. Dobrą wiadomością jest to, że Europa czyni postępy; musimy jednak przyspieszyć zmiany.

 • 2019-03-07

  aktualnosci

  Eurolekcje dla Euroobywateli- wizyta w Szkole Podstawowej w Wolicy

  Lekcje europejskie to nie typowa pogadanka na temat UE ale unikalna, ciekawa odmiana nauki, która poszerza horyzonty, skłania do przemyśleń, przekazuje wiedzę i zachęca do dalszego poszukiwania informacji nt. europejskie. Dziś o Europie rozmawialiśmy z uczniami Szkoły Podstawowej w Wolicy. 

 • 2019-03-06

  aktualnosci

  Co Europa robi dla mnie?

  Jaki wpływ ma Europa na nasze życie codzienne? Na miejsca pracy, rodzinę, opiekę zdrowotną, hobby, podróże, bezpieczeństwo, wybory dokonywane przez konsumentów i prawa społeczne? Jak uwidacznia się obecność Europy w naszych miastach, miasteczkach i regionach?

 • 2019-03-05

  aktualnosci

  Europe CARES – wysokiej jakości edukacja włączająca dla dzieci niepełnosprawnych

  Komisja Europejska podjęła decyzję o zarejestrowaniu inicjatywy obywatelskiej „Europe CARES – wysokiej jakości edukacja włączająca dla dzieci niepełnosprawnych”.