Aktualności

 • 2019-11-28

  aktualnosci

  Ołeh Sencow odebrał Nagrodę im. Sacharowa 2018

  Ustanowiona przez Parlament Europejski w 1988 r. Nagroda im. Sacharowa za Wolność Myśli przyznawana jest co roku wybitnym aktywistom lub organizacjom walczącym o prawa człowieka na całym świecie. Nagrodę ustanowiono na cześć rosyjskiego fizyka i dysydenta Andrieja Sacharowa.

 • 2019-11-27

  aktualnosci

  Eurobarometr o jakości powietrza

  Wyniki nowego badania Eurobarometr: większość Europejczyków uważa, że UE powinna zaproponować dodatkowe środki w celu rozwiązania problemów związanych z jakością powietrza.

 • 2019-11-26

  aktualnosci

  Ołeh Sencow odbierze Nagrodę im. Sacharowa za 2018

  Parlament Europejski zbierze się 26 listopada na uroczystym posiedzeniu, na którym Ołeh Sencow, niedawno zwolniony z rosyjskiego więzienia, odbierze ubiegłoroczną Nagrodę im. Sacharowa.

 • 2019-11-25

  aktualnosci

  VAT prosty i efektywny

  Unijny system VAT zyska większe możliwości zwalczania oszustw w sektorze handlu elektronicznego. Dzięki przepisom uzgodnionym przez państwa członkowskie organy zwalczania nadużyć finansowych uzyskają dostęp do odpowiednich danych na temat zakupów w internecie. Oszustwa związane z VAT w sektorze e-handlu szacuje się na około 5 mld euro rocznie.

 • 2019-11-22

  aktualnosci

  Większość obywateli UE pozytywnie odnosi się do handlu międzynarodowego

  Wyniki specjalnego badania Eurobarometru opublikowanego dzisiaj przez Komisję Europejską pokazują, że 60% Europejczyków ma poczucie, że osobiście czerpie korzyści z handlu międzynarodowego. Oznacza to wzrost o 16 punktów procentowych w porównaniu z wynikami badania przeprowadzonego 10 lat temu. Badanie wykazało również, że 71% respondentów uważa, że UE jest bardziej skuteczna w obronie interesów handlowych swoich krajów członkowskich niż państwa działające w pojedynkę.

 • 2019-11-21

  aktualnosci

  Jesienny pakiet środków budżetowych

  Jesienny pakiet środków budżetowych: Komisja przyjmuje opinie w sprawie projektów planów budżetowych w strefie euro.

 • 2019-11-20

  aktualnosci

  Wyzwania gospodarcze w Unii Europejskiej - zaproszenie na spotkanie

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kielce & Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan zapraszają na otwarte wydarzenie z udziałem przedstawiciela BusinessEurope – Pana Macieja Wituckiego (Prezydenta Konfederacji Lewiatan) aby wspólnie podyskutować w świątecznej atmosferze o wyzwaniach gospodarczych Wspólnoty Europejskiej, w Kielcach 12 grudnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Targi Kielce, sala SIGMA (ul. Zakładowa 1).

 • 2019-11-20

  aktualnosci

  200 mln euro na promocję europejskich produktów rolno-spożywczych w UE i poza jej granicami

  W 2020 r. Komisja Europejska przeznaczy 200,9 mln euro na współfinansowanie działań promujących produkty rolno-spożywcze UE w Unii i poza jej granicami.

 • 2019-11-19

  aktualnosci

  Transformacja przemysłowa Unii

  Obniżenie emisyjności, wprowadzanie innowacji, cyfryzacji i rozwijanie umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodów przyszłości – to obszary, których rozwijanie ma pomóc państwom i regionom wspólnoty w transformacji przemysłowej. Sprawozdanie w tej sprawie przygotowały wspólnie Komisja Europejska oraz Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 • 2019-11-18

  aktualnosci

  Spór handlowy w ramach WTO z Kolumbią

  UE wszczęła dziś spór w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) przeciwko niezgodnym z prawem środkom antydumpingowym wprowadzonym przez Kolumbię wobec mrożonych frytek z Belgii, Niemiec i Holandii.